9 990 Ft
A Webdesign elmélet jegyzetekből megtanulhatod a honlaptervezéshez szükséges elméleti ismereteket, mint például színtan, webtipográfia, webdesign stílusok.
Leírás
A Webdesign elmélet jegyzetekből megtanulhatod a honlaptervezéshez szükséges elméleti ismereteket, mint például színtan, webtipográfia, webdesign stílusok.
Tematika:
- Színtan
- Tipográfia
- Design brief
- Webdesign stílusok
- Webes képformátumok
- Moodboardok
- UI design
- Webes layoutok
- Funkció „megjelenítése” a webdesignban
- UX tippek webáruházak tervezéséhez
- Inspirációs ötletek
- Webergonómia
Részletek a Webdesign elmélet jegyzetek színtan anyagából
A színeknek nem csak a webdesignban, hanem a hétköznapi életben is igen fontos szerepe van. Azon túl, hogy észleljük a színeket, segítik a tájékozódásunk, üzeneteket és érzéseket közvetíthetnek, így akár hangulatformáló erejük is lehet. Ha ránézünk egy csaptelepre, a piros és a kék szín tájékoztatást ad, hogy melyik csap nyitja a meleg- és melyik a hidegvizet. A zöld szín a legtöbb emberre nyugtató hatással van, a piros cselekvésre ösztönöz, míg a barna pedig álmosít. E néhány példa alapján is könnyen belátható, hogy nagyon nem mindegy, hogy milyen színeket választunk honlapjainkhoz. A színtan célja, hogy megtaláljuk, hogyan válasszuk ki a tökéletes színeket munkáinkhoz.
Színek jelentése
Piros: akció, kaland, veszély, tiltás, szerelem
Piros tulajdonságai:
- figyelemfelkeltő
- élettel tölti meg a weboldalt
- nagy mennyiségben fárasztó tud lenni
- tiltó jellege miatt nem ajánlott akciógombok (CTA) színeként használni
- főbb weboldal témák: élelmiszer, étterem, színház, erotika
Példa weboldalak:
http://www.aaugh.it/ (itt okosan használják a piros színt együtt a semleges színekkel)
https://le28thiers.zenchef.com/
https://www.meandmyaaa.com/ (itt fárasztó a sok piros, rossz a szöveg és háttér kontrasztja is)
Piros más kultúrákban
A színek jelentése kultúránként változó. Míg nálunk Európában a fehér a tisztaságot, ártatlanságot jelképezi (Olaszoknál viszont halál és temetés), addig Egyiptomban az örömöt és a pompát, de Kínában, Japánban és Indiában a gyászt fejezi ki. A házasságkötés színeként nálunk leginkább a fehér jut mindenkinek az eszébe, azonban a kínai hagyományok szerint a házasságkötés színe a piros. E mellet Kínában a jó szerencse és a hosszú élet színe is a piros. Indiában ugyanez a szín a tisztaságot jelenti, míg Afrikában a gazdagság és vitalitás kifejezésére használják. Van olyan ország, ahol a piros a gyász színe, mint például Elefántcsontpart.